Otázky a odpovědi

Zjištění rychlosti internetu

 Zdá se vaše internetové připojení pomalé, nebo nefunguje jak má? Otestujte si rychlost svého internetu!

Co je optický internet?

Bez připojení k internetu se dnes neobejde prakticky nikdo z nás. A nejde zdaleka jen o sledování webových stránek. V dnešní době to platí dvojnásob. Prostřednictvím internetu komunikujeme, pracujeme, děti se učí, sledujeme televizi nebo hrajeme online hry.

Co je to internet a jak vlastně funguje?

Internet se více či méně dostal do života každého z nás. Spousta lidí jej denně využívá, aniž by věděli, co je to internet a jak vlastně funguje. V tomto článku se vám to budu snažit vysvětlit. 

 

Pomalý internet? Vyřešeno ✔

Slabý signál nebo pomalý internet mohou způsobovat různé vlivy. Tak se na ně pojďme podívat. Připojení k internetu se většinou v domácnostech řeší prostřednictvím klasického WiFi routeru. K tomu, aby připojení fungovalo bez problémů, je nutné správné nastavení.

Rozdíl mezi LTE a optickým připojením k internetu

Pokud chcete stabilní a rychlý internet, zjistěte, jaké připojení je pro vás nejvýhodnější, abyste si mohli užívat bezproblémové a hladké surfování. Bez internetového připojení si život v dnešní době téměř nikdo z nás nedokáže představit. Ať už jde o pracovní či školní povinnosti nebo jeho využívání ve volném čase. Žádoucí je tak bezproblémový chod a slušná rychlost, která nás nebude v práci omezovat, proto se podíváme na zoubek různým typům připojení.

Problém s WiFi routerem

Možná jste ani netušili, že největší šotek na Vaší internetové síti může být Vaše WiFi. Navíc internetové sítě zažívají nejvíce zkoušené období – pracujeme z domu, děti se učí z domu, … A Vy si myslíte, že máte problém s rychlostí připojení internetu, ale ve většině případů je to spíše kvalitou domácí sítě. Wifi router připojený na přívod internetu do vašeho bytu či domu a rozděluje toto připojení drátově nebo bezdrátovým vysíláním do dalších zařízení jako jsou počítače, notebooky, mobily, chytré televize apod. Zařízení připojená k této krabičce pomocí kabelu fungují bez výpadků. Zařízení připojená bezdrátově pomocí WiFi routeru mohou vykazovat problémy s připojením vzhledem k tomu, jak bezdrátová síť funguje.

Nejde mi internet, co mám dělat?

  • Vytáhněte router ze zásuvky a znovu zapojte

Chci se k Vám připojit, jak zjistím signál v místě bydliště?

Hledáte nového internetového poskytovatele v Uherském Brodě a okolí?

Potřebujete poradit nebo více informací?
I výpověď u stávajícího poskytovatele vyřídíme za Vás.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů